Atagora - Mezinárodně chráněný název chovatelské stanice Atagora byl zaregistrován dne  29.8.2011 pod reg.č. 729/11.

 

Představuji Vám název mé chovatelské stanice. Samotný název je sestaven z písmen ze tří jmen, ze tří jmen psů, které jsem postupně vlastnila a vychovala, ze tří jmen šedivých potvůrek. I když již v současné době náš tým není jen šedivý a někteří členové se již prohánějí v psím nebi, rozhodly právě tyto první tři šedivé potvůrky o založení chovatelské stanice. Plemenem, které mě tak uchvátilo a rozhodlo se chovu věnovat, je Výmarský ohař, to je to šedivé plyšové. Věnovat se chovu mi umožnila až třetí šedivá potvůrka v pořadí a není jí nikdo jiný než moje úžasná a jedinečná Coreen. Jak šel čas, někteří členové rodiny se rozhodli, že svět není jen šedivý a pořídili si plemeno Bílý švýcarský ovčák, to je to bílé chlupaté. Název jsem tedy zvolila vzhledem k vlastnictví dvou různých plemen neutrální, který neoznačuje konkrétní plemeno, ale vyjadřuje pro mne to, co se nedá slovy moc popsat, vyjadřuje, jak moc mi ovlivnily život právě první tři šedivé potvůrky.

Tato tři jména jsou AsTA-arGO-coRA a je z toho ATAGORA.

 

Jméno ASTA - moje první výmarka mi navždy zůstane v paměti, byla to právě ona, kdo mě přesvědčil, že Výmarský ohař je nejenom lovecký pes, ale také výborný společník a ochránce rodiny a že bez Výmarského ohaře je v životě tak trochu smutno.

Jméno ARGO nám bohužel nebylo dopřáno volat dlouho, bylo to jméno našeho druhého výmaráka, ale i za tuto krátkou dobu co s námi byl, nám tento pejsek daroval hodně radosti.

Jméno CORA (Coreen) je jménem třetího výmaráka, resp. výmarky, která od první chvíle, co jsem ji uviděla, byla taková moje malá princezna a moje velká naděje do budoucnosti. Právě tato fenečka rozhodla o tom, že jsem se rozhodla založit chovatelskou stanici a věnovat se chovu výmarských ohařů. Věřím, že bude úspěšnou zakladatelkou odchovů pod názvem Atagora.